רובוט לצילום צנרת מדגם 3001crawler מבית SCANPROBE

מערכת יד שנייה במצב חדש, הייתה בשימוש מועט .

המערכת תוצרת חברת scanprobe הבריטית והיא משלבת בין ניידות ופונקציונליות, 

המערכת ניידת מאוד וניתן לסרוק באמצעותה מערכות ביוב מורכבות וגדולות.

המערכת crawler 3001 מיועדת לקווים גדולים החל מ-6 צול / 100מ"מ

כל הדרך עד  40 צול / 1000 מ"מ   

גוף המערכת בנוי פליז ונירוסטה מאסיבי והמערכת כוללת:

מפרט המערכת
מצלמה Lenseחיישן CMOS משופרת תמונה SOC
מתאים לצינורותצינורות קוטר של 150 מ"מ לקוטר 1000 מ"מ
אורך סליל200 מטר מקסימום (200 מטר כסטנדרט)
סוג כבלפוליאוריתן עטוף צמה Kevlar עבור כוח משיכה מקסימלי
יציאת וידאופלט וידאו 10.4 "TFT לפקח
פתרון הבעיהרזולוציה אופקית> 420 קווים
מקליטיםמקליטים DVR על מקל זיכרון USB
מתחקלט 110V או 240V, חשמל או גנרטור
תאורהתאורה 2 x 500 lumins של LED

מערכות לצילום פנים הצנרת מהוות ציוד נחוץ ביותר לעבודתם של אנשי מקצוע בתחום האינסטלציה והתשתיות. מדובר במערכות המאפשרות לזהות בצורה מהירה ויעילה ככל האפשר בעיות שונות בצנרת, למשל סתימות הנגרמות על ידי חומרים שונים, חדירה של שורשי עצים, סדקים ושברים, וכן הלאה. בשוק קיימות לא מעט מצלמות כאלו בעלות מאפיינים שונים, החל בפשוטות ועד למורכבות. בין היותר מורכבות מצוי רובוט לצילום צנרת.

ראשית, יש להדגיש כי רובוט לצילום צנרת אינו בהכרח הכלי הטוב ביותר או אף הנכון לביצוע כל משימה, ולעיתים הבחירה היותר נכונה תהיה שימוש בכבל אופטי המוחדר ידנית או מכאנית אל תוך הצנרת. יחד עם זאת, השימוש ברובוט לצילום צנרת עשוי לספק יתרונות משמעותיים, שיכולים להשתנות מעט בין סוגי המערכות הנמכרות כיום בשוק. כך לדוגמא, באמצעות מערכות המשלבות רובוט אפשר לסרוק גם מערכות ביוב מורכבות וגדולות במיוחד, שאמצעים אחרים יתקשו לנווט בהן. בנוסף, הרובוט מאפשר שליטה גבוהה מאוד למפעיל, למשל באמצעות פקד ג'ויסטיק שפשוט מאוד לתפעל אותו. הרובוט עצמו חזק ועמיד במיוחד וניתן לבחור בין מגוון גלגלים המתאימים לצנרת הנסקרת.

 

כמו כן, לעיתים מערכות אלו מגיעות עם מספר מצלמות שניתן להחליף ביניהם, וכן עם סורקים עוצמתיים, מה שמאפשר לקבל תמונה ברורה ומדויקת גם בתנאי שטח מאתגרים במיוחד. בנוסף, ישנן מערכות צילום משולבות רובוט כפי שאנו מוכרים של חברת Radiodetection & Pearpoint המאפשרות לבדוק כמעט כל קוטר של צנרת, החל מארבע צול ועד שישים צול, כאשר המפעיל יכול לבחור בין עבודה עם הרובוט או עם תוף וכבל ידני.

מטבע הדברים, העלויות של רובוט לצילום צנרת אינן עשויות מקשה אחת, והן משתנות בהתאם לפרמטרים כגון היצרנית, מידת החדשנות של הכלי, היכולות והביצועים וכן הלאה. יחד עם זאת, באופן כללי לא מדובר במערכות זולות במיוחד ולכן כדאי לעיתים לשקול את האפשרות של השכרת המערכת מאיתנו. הצוות המקצועי של חברתנו ישמח לייעץ לכם בנושא ולספק הצעת מחיר כדאית לקניית או השכרת רובוט לצילום צנרת.